30.04.2009. Вижницька театральна родина святкує 100-літній ювілей!

Перші згадки про театральну діяльність на Вижниччині датується 1926-1927 роками. В цей час Вижницько-Чорногузівськими та Вижницько-Виженськими театральними аматорами на суд глядача виносяться вистави “Невольник” та “Наталка-Полтавка”.

В 1966 році аматорський театр очолила М. Наголюк.

На постановку вистави “Дністрові кручі” запрошено заслуженого артиста України В. Жихарського. За цю роботу колективу театру у 1967 році присвоєно почесне звання “Народний самодіяльний”.

З 1981 року художній керівник театру - Лауреат літературно-мистецької премії ім.Г.Гараса М. Ковалюк. Колектив під його керівництвом постійно займає призові місця на обласних оглядах-конкурсах «Буковинська театральна весна», а в 2008 році - отримує гран-прі, стає лауреатом І-го, ІІ-го, ІІІ-го Всесоюзних фестивалів народної творчості, нагороджений дипломами Великого театру та Спілки письменників колишнього Союзу. Вижницький народний театр є абсолютним переможцем всіх 17-ти Міжнародних Гуцульських фестивалів у жанрах драматичному та художнього слова. Переможець Всеукраїнського фестивалю «Вишневі усмішки».

Театральний колектив стає помітним явищем у громадсько-культурному житті краю, провідником національної ідеї. На честь колишнього провідного актора Вижницького народного аматорського театру Миколи Васильовича Шутака, створено клуб авторської театральної універсальної штуки – «КАТУШ».

За час роботи Народного театру здійснено біля 30-ти постановок вистав, серед них: Г.Хоткевич «Камінна душа», К.Симонов «Четвертий», Г.Боровик «Інтерв’ю в Буенос-Айресі», К.Полонник «Десь у полі женці жнуть», М.Шутак «Сліди», О.Дударєв «Поріг», А.Алісєєв «Два майстри», Т.Шевченко «Назар Стодоля», за мотивами І.Франка, сценічна версія Н.Шолєвої «Лис Микита», та літературно-музичних композицій «В ім’я людини», «Пісня в солдатській шинелі», «Нам треба голосу Тараса», «Волга!», «З набутками Вас».

В цих виставах, починаючи з 1981 року, було зайнято більше ста народних аматорів, театралів-ентузіастів, чиї імена назавжди вписані в історію Вижницького Народного театру. Всі вони вдячні долі за те, що мали можливість творчої співпраці з Народною артисткою України Раїсою Недашківською та письменником, громадським діячем  Іваном Гришиним-Грищуком.

Гастролі колективу за останні 5 років відбулися в усіх центральних установах культури району, а також у містах Глибока, Путила, в селах Кисилиця, Бесків, Ростоки Путильського району, смт.Лужани Кіцманського району, м. Косові, в с.Старі Кути Косівського району Івано-Франківської області, м. Рахові Закарпатської області, неодноразово у м. Чернівцях.

Нині аматори сценічного мистецтва Вижниччини готуються відзначити сторіччя своєї театральної родини. З цієї нагоди для шанувальників театрального мистецтва влаштували справжню театральну весну. 21 квітня на суд глядачів представлено виставу за однойменною повістю Гната Хоткевича «Камінна душа», а 30 квітня запросять на перегляд п’єси за мотивами Якова Мамонтова «Республіка на колесах». Під час святкування ювілею, який передбачається відзначити 3 травня 2009 р, відбудеться: відкриття пам’ятного знаку на приміщенні районного будинку народної творчості та дозвілля; вшанування учасників театру; відкриття театральної Світлиці; зустрічі учасників театру всіх поколінь; театрально-розважальне дійство. У святкуванні візьме участь заступник голови Національної Спілки театральних діячів, Кавалер Орденів ІІ, ІІІ ступенів Княгині Ольги та Варвари Великомучениці, Народна артистка України Раїса Недашківська та багато інших гостей.

        Незважаючи на поважний вік театру, він молодий душею і буде нести заряд бадьорості, гарного настрою та надихати ще багато поколінь вижничан.


НАЗАД

 

 

 
     

 

 

 
   
Новини
 

27.09.2016
З початку року служба зайнятості працевлаштувала 117 учасників АТО

05.09.2016
Делегація з Вижницького району побувала на ХХІІІ Міжнародному гуцульському фестивалі та фестивалі Гуцульська бриндзя

01.09.2016
У школах району пролунав перший дзвінок!

29.08.2016
На серпневій конференції освітяни району обговорили стан справ у галузі та окреслили перспективи її розвитку

26.08.2016
У районній раді відбувся відкритий Конкурс на право оренди нерухомого майна

10.08.2016
Голову Вижницької районної ради включили до складу Правління Асоціації ОМС "Єврорегіон Карпати - Україна"

12.07.2016
У Банилові відкрили меморіальну дошку загиблим в зоні АТО землякам Івану Діяконюку та Олександру Колотило

12.07.2016
На спільному засіданні колегій райдержадміністрації та районної ради підбито підсумки виконання місцевих бюджетів району за І півріччя 2016 року та обговорено стан соціального захисту учасників АТО

11.07.2016
Відбулися засідання постійних комісій районної ради

28.06.2016
У Вижниці в останню путь провели героя Олега Косована

28.06.2016
Спільним виконанням гімну України та хвилиною мовчання за загиблими Героями розпочали відзначення у Вижниці 20-ї річниці Конституції України

24.06.2016
Рятівники Вижницького району отримали нову форму

23.06.2016
Депутатська комісія відвідала КЗ «Вашківецький центр первинної медико-санітарної допомоги»

23.06.2016
У Вижниці відбулося обговорення Схеми планування території району

16.06.2016
У районній раді засідали комісії

24.05.2016
Співчуття Вижницької районної ради з приводу загибелі учасника антитерористичної операції Віталія Крутофіста

19.05.2016
Вижниччина відзначає День вишиванки

16.05.2016
Відбулися засідання комісій районної ради

15.05.2016
Відбулись заключні змагання з волейболу Спартакіади серед депутатів районної, міських, селищної та сільських рад Вижницького району

09.05.2016
Відбулись урочистості з нагоди 71-ї річниці Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні


Архів новин
   
   
 
   
© Вижницький район
Створення сайту студія Alternati
за сприянням Вижницької районної ради: Іван Дрончук, Ігор Колотило
Хостинг зображеньhttp://xmages.net найкращий хостинг малюнків - зберігання файлів