30.08.2009. На Вижниччині розпочався XVIII Міжнародний Гуцульський Фестиваль

29 серпня на Вижниччині розпочався вісімнадцятий Міжнародний Гуцульський фестиваль. З раннього ранку у Вижницю почали з’їжджатися делегації з усіх районів Гуцульщини, а також гості з інших областей та з-за кордону. Сформована фестивальна процесія вирушила до місцевого стадіону. Попереду ватаг на коні з фестивальним вогнем-факелом, за ним чотири опришки несуть державний прапор, прапор Всеукраїнського товариства «Гуцульщина», який є одночасно і фестивальним знаменом, а високо у дужих руках майорить прапор Вижницького району. Першими ідуть представники мистецьких колективів разом з керівниками Верховинського району, як зачинателі фестивального руху. За ними — косівчани, які перебирають фестивальну естафету, а третіми крокують яремчани, які торік були господарями фестивального свята. Завершують цей мистецький парад господарі-вижниччани. Делегації несуть святкові деревця. За костюмами кожного з них можна виразно розпізнати відповідний регіон Гуцульщини. Оркестри народних музик, що супроводжують фестивальну ходу, теж засвідчують про свої притаманні особливості.

Аби взяти участь у Фестивалі і презентувати мистецтво танцю та пісні саме свого гуцульського регіону, до Вижниці з’їхалися 80 творчих колективів з різних областей України та з-за кордону.

На стадіоні дійство розпочалось із привітального слова голови облдержадміністрації Володимира Куліша до буковинців та гостей вісімнадцятого Міжнародного Гуцульського Фестивалю, який розпочався на Вижниччині під гаслом: “Будьмо моцні, тримаймося купи, бо ми бігме того варті”. Сучасна Вижниця і досі славиться своїми народними художніми промислами – різьбленням по дереву, обробкою металу, виготовленням килимів, вишиванням та розписом писанок. “Гуцульський Фестиваль – це не просто святкове дійство, – наголосив Володимир Куліш. – Це реальне збереження і розвиток мистецтва Буковинської, Галицької і Закарпатської Гуцульщини, відкриття нових обріїв для кращого пізнання багатогранності української культури та збереження етнокультурної спадщини гуцулів”. Голова райдержадміністрації Олександр Гриндей, у своєму привітальному слові каже, „Ми горді від того, що такий етнос як гуцули, тобто ми з вами, ще не втратили отих зв’язків із дідами-прадідами, не забули звичаї, традиції, обряди, загалом — історію. Ми не тільки ревно зберігаємо скарбниці минувшини, але їх і примножуємо. А Гуцульські фестивалі — це як підтвердження всіх наших надбань і здобутків, це як підтвердження, що ми, гуцули, є! І ми є гордий, нескорений, славний народ гір!”. Голова районної ради Юрій Никифоряк також всіх привітав з гуцульським святом, побажав здоров’я, миру, злагоди, натхнення у праці, на добро державі та на щастя нашому Українському народу. Урочисте відкриття Фестивалю продовжилось з привітальної візитівки кожного району, який брав участь. У виконанні місцевих самодіяльних аматорів, які музикою і танцем передали Вижницький пафос показали висококультурний мистецький рівень. Трембітарі сповістили про те, що фестиваль у Вижниці розпочався.

Після завершення вітальної програми на чотирьох сценах тривала конкурсна програма за такими номінаціями: пісенний жанр — вокальні ансамблі, малі вокальні форми, фольклорні колективи, виконавці гуцульської співанки, коломийкарі; музичний жанр — оркестри народних інструментів, троїсті музики, солісти-інструменталісти; театральне мистецтво — театр, художнє поетичне слово, гумор, сатира, автентичні розповіді; хореографічний жанр — народний гуцульський танець. А майстри гуцульського декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва виставляли свої роботи гуцульської тематики.

Учасники фестивалю, після закінчення культурної програми роз”їхалися по населених пунктах Вижниччини, де продемонстрували свою майстерність, творчість, талановитість місцевим жителям району, а ті в свою чергу це все щиро прийняли та віддячили гостинністю.

Паралельно з проведенням конкурсної програми по жанрах у залі засідань райдержадміністрації та районної ради проходила науково-практична конференція на тему: „Транскордонне співробітництво та інвестиції: бізнес-ідеї, їх проекти для реалізації на Гуцульщині”  

Після закінчення конкурсної програми місце на сцені перебрали від самодіяльних аматорів професійні артисти. Гала-концерт за участю зірок української і зарубіжної фольклорно-естрадної музики. Над стадіоном іскрився велетенським сяйвом святковий феєрверк, який сповістив про завершення першого дня вісімнадцятого Міжнародного Гуцульського Фестивалю.НАЗАД

 

 

 
     

 

 

 
   
Новини
 

27.09.2016
З початку року служба зайнятості працевлаштувала 117 учасників АТО

05.09.2016
Делегація з Вижницького району побувала на ХХІІІ Міжнародному гуцульському фестивалі та фестивалі Гуцульська бриндзя

01.09.2016
У школах району пролунав перший дзвінок!

29.08.2016
На серпневій конференції освітяни району обговорили стан справ у галузі та окреслили перспективи її розвитку

26.08.2016
У районній раді відбувся відкритий Конкурс на право оренди нерухомого майна

10.08.2016
Голову Вижницької районної ради включили до складу Правління Асоціації ОМС "Єврорегіон Карпати - Україна"

12.07.2016
У Банилові відкрили меморіальну дошку загиблим в зоні АТО землякам Івану Діяконюку та Олександру Колотило

12.07.2016
На спільному засіданні колегій райдержадміністрації та районної ради підбито підсумки виконання місцевих бюджетів району за І півріччя 2016 року та обговорено стан соціального захисту учасників АТО

11.07.2016
Відбулися засідання постійних комісій районної ради

28.06.2016
У Вижниці в останню путь провели героя Олега Косована

28.06.2016
Спільним виконанням гімну України та хвилиною мовчання за загиблими Героями розпочали відзначення у Вижниці 20-ї річниці Конституції України

24.06.2016
Рятівники Вижницького району отримали нову форму

23.06.2016
Депутатська комісія відвідала КЗ «Вашківецький центр первинної медико-санітарної допомоги»

23.06.2016
У Вижниці відбулося обговорення Схеми планування території району

16.06.2016
У районній раді засідали комісії

24.05.2016
Співчуття Вижницької районної ради з приводу загибелі учасника антитерористичної операції Віталія Крутофіста

19.05.2016
Вижниччина відзначає День вишиванки

16.05.2016
Відбулися засідання комісій районної ради

15.05.2016
Відбулись заключні змагання з волейболу Спартакіади серед депутатів районної, міських, селищної та сільських рад Вижницького району

09.05.2016
Відбулись урочистості з нагоди 71-ї річниці Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні


Архів новин
   
   
 
   
© Вижницький район
Створення сайту студія Alternati
за сприянням Вижницької районної ради: Іван Дрончук, Ігор Колотило
Хостинг зображеньhttp://xmages.net найкращий хостинг малюнків - зберігання файлів