31.08.2009. Відбулася науково-практична конференція

В рамках XVIII Міжнародного гуцульського фестивалю відбулася науково-практична конференція «Транскордонне співробітництво та інвестиції: бізнес-ідеї, їх проекти для реалізації на Гуцульщині».

Учасникам конференції були керівники органів державної влади та місцевого самоврядування, відомі чернівецькі та румунські фахівці, що займаються розвитком транскордонного співробітництва, науковці, громадські діячі, майстри мистецтв, представники румунської діаспори.  

З вітальним словом до учасників звернулися заступник голови Чернівецької облдержадміністрації О.Грушко, голова Вижницької райдержадміністрації О.Гриндей, голова Вижницької районної ради Ю.Никифоряк, голова Всеукраїнського об’єднання товариства «Гуцульщина» Д.Ватаманюк.

Керували та вели конференцію заступник голови райдержадміністрації Дмитро Никифоряк та кандидат географічних наук ЧНУ, доцент Ярослав Кирпушко.

Виступаючі підкреслювали особливе місце Карпатського краю в збережені народно-прикладного мистецтва та культури, значний потенціал даної території в туристично-рекреаційній та лісопереробній сфері.

Основний акцент учасників конференції був зосереджений на сучасних проблемах розвитку гуцульського регіону та можливостях співпраці в реалізації транскордонних проектів України та Румунії.

Значний досвід в створені та реалізації спільних проектів мають координатор Чернівецького об’єднання неурядових організацій Єврорегіону «Верхній Прут» С.Гакман та його румунська колега голова гуманітарної фундації «Клопіт» Сучавського повіту Бриндуша Дескалеску. Протягом багатьох років вони спільно працюють у цьому напрямку.

Одними з кращих були визнані проекти, які розробили директор Чернівецького центру реконструкції та розвитку Я.Кирпушко та менеджер цього центру А.Димчук. Ними були представлені два проекти, що реалізовуються в даний час, та можливості Вижницького району в створенні майбутніх проектів у туристично-рекреаційній сфері, розвитку підприємств з виготовлення сувенірної продукції та дерев’яних іграшок. Доцент кафедри географії та менеджменту туризму заступник декана географічного факультету Чернівецького національного університету ім..Ю.Федьковича, кандидат географічних наук Ж.Бучко представила результати діяльності проекту «Роса Буковини». Цей проект було реалізовано спільно з науковцями історико-географічного факультету Сучавського університету ім.Штефана Чел-Маре. Проект стосується розвитку етнотуризму.

Пріоритетність розвитку туристичного комплексу на Буковині в своїх виступах підкреслила заступник голови Вижницького молодіжного блоку О.Терен, яка представила проект, що реалізовується декількома громадськими організаціями, управління культури і туризму Чернівецької ОДА та Вижницькою райдержадміністрацією з розбудови сільського зеленого туризму на Вижниччині за кластерним типом.

Вижницький молодіжний блок тривалий час також працює над проектом з розвитку Гірської служби. Концепція розвитку Гірської служби ґрунтується на врахуванні досвіду функціонування колишньої туристичної контрольно-рятувальної служби, врахуванні кращого досвіду закордонних спеціалізованих служб, що надають допомогу туристам та слідкують за дотриманням екологічних норм в заповідних територіях та національних парках. «Бойове хрещення» організація отримала під час ліквідації наслідків минулорічної повені.

Великий інтерес і жваву дискусію у присутніх викликали проекти присвячені збереженню вишивки і створені сучасного одягу з використанням елементів традиційної та стилізованої гуцульської вишивки та народного одягу. Заступник директора Коломийського індустріально-педагогічного технікуму Я.Романюк у своєму проекті «Моделювання сучасного молодіжного костюма з використанням українських етнічних мотивів» представив декілька вже готових робіт. А представник румунської делегації, майстриня та колекціонер традиційних вишивок О.Колотило подарувала присутнім свою книгу де представлені кращі зразки. ЇЇ Івано-Франківська колега І.Свйонтек має ще більший доробок, також представлений у добірці. Вона наголосила присутнім на необхідності суворого дотримання традицій при виготовлені сценічного гуцульського одягу.

Ведучий конференції, заступник голови Вижницької районної адміністрації Д.Никифоряк враховуючи обмежений час конференції та важливість тем, що на ній обговорювалися запропонував усім присутнім долучитися до видання збірки матеріалів конференції.НАЗАД

 

 

 
     

 

 

 
   
Новини
 

27.09.2016
З початку року служба зайнятості працевлаштувала 117 учасників АТО

05.09.2016
Делегація з Вижницького району побувала на ХХІІІ Міжнародному гуцульському фестивалі та фестивалі Гуцульська бриндзя

01.09.2016
У школах району пролунав перший дзвінок!

29.08.2016
На серпневій конференції освітяни району обговорили стан справ у галузі та окреслили перспективи її розвитку

26.08.2016
У районній раді відбувся відкритий Конкурс на право оренди нерухомого майна

10.08.2016
Голову Вижницької районної ради включили до складу Правління Асоціації ОМС "Єврорегіон Карпати - Україна"

12.07.2016
У Банилові відкрили меморіальну дошку загиблим в зоні АТО землякам Івану Діяконюку та Олександру Колотило

12.07.2016
На спільному засіданні колегій райдержадміністрації та районної ради підбито підсумки виконання місцевих бюджетів району за І півріччя 2016 року та обговорено стан соціального захисту учасників АТО

11.07.2016
Відбулися засідання постійних комісій районної ради

28.06.2016
У Вижниці в останню путь провели героя Олега Косована

28.06.2016
Спільним виконанням гімну України та хвилиною мовчання за загиблими Героями розпочали відзначення у Вижниці 20-ї річниці Конституції України

24.06.2016
Рятівники Вижницького району отримали нову форму

23.06.2016
Депутатська комісія відвідала КЗ «Вашківецький центр первинної медико-санітарної допомоги»

23.06.2016
У Вижниці відбулося обговорення Схеми планування території району

16.06.2016
У районній раді засідали комісії

24.05.2016
Співчуття Вижницької районної ради з приводу загибелі учасника антитерористичної операції Віталія Крутофіста

19.05.2016
Вижниччина відзначає День вишиванки

16.05.2016
Відбулися засідання комісій районної ради

15.05.2016
Відбулись заключні змагання з волейболу Спартакіади серед депутатів районної, міських, селищної та сільських рад Вижницького району

09.05.2016
Відбулись урочистості з нагоди 71-ї річниці Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні


Архів новин
   
   
 
   
© Вижницький район
Створення сайту студія Alternati
за сприянням Вижницької районної ради: Іван Дрончук, Ігор Колотило
Хостинг зображеньhttp://xmages.net найкращий хостинг малюнків - зберігання файлів