01.09.2009. Гуцули зібрались разом!

В рамках XVIII Міжнародного гуцульського фестивалю в актовій залі Вижницького коледжу прикладного мистецтва відбувся VII з’їзд Всеукраїнського об’єднаного товариства «Гуцульщина».В роботі з’їзду взяли участь делегати від усіх регіонів Гуцульщини – Верховинського, Косівського, Коломийського, Надвірнянського, Путильського, Вижницького, Рахівського районів та м.Яремче, а також гості з Румунії. Кожний делегат отримав добірку літератури про Гуцульщину. Учасників з’їзду привітали голова райдержадміністрації Олександр Гриндей та голова районної ради Юрій Никифоряк.

Під час з’їзду розглядались питання соціально-економічного стану регіону Гуцульщина, проблеми відродження, розвитку матеріальної і духовної культури гуцулів.

В звіті голови товариства Гуцульщина Д.М.Ватаманюк відзначено, що Всеукраїнським об’єднаним товариством «Гуцульщина» спільно з районними організаціями проводиться роботу щодо соціального, духовно-культурного розвитку Гуцульщини, яка характеризується, в порівнянні з іншими регіонами України, специфічними умовами, пов’язаними гірським ландшафтом, кліматом, земельними та іншими природними ресурсами, історичним минулим тощо.

З роками виробилась чітка система діючих форм і засобів: щорічні Гуцульські фестивалі, які в останні роки набули статусу Міжнародних, конференції, «круглі столи», розширені засідання Асоціації органів місцевого самоврядування регіону Гуцульщина, Гуцульської освітянської ради, товариства «Гуцульщина» з проблем удосконалення місцевого самоврядування в специфічних умовах Гуцульщини; використання національно-культурних надбань, народних традицій та звичаїв гуцулів у навчально-виховному процесі освітянських закладів регіону. Розроблялись звернення і рекомендації з проблем соціально-економічного і культурного розвитку Гуцульщини, які надсилались до державних структур різного рівня для розгляду і прийняття відповідних рішень. Все це у своїй сукупності давало позитивні наслідки щодо відродження і розвитку Гуцульського регіону, захисту довкілля, збереження його регіональної самобутності.

Значна увага приділяється залученню учнівської молоді до участі у цих заходах. В травні цього року було проведено ХII зліт творчої молоді Гуцульщини на базі Карапчівської ЗОШ І-ІІІ ст. нашого району. Вижницький район провів 11 таких зльотів.

В обговоренні звіту взяли участь представники всіх регіонів Гуцульщини, в тому числі і голова Вижницького товариства «Гуцульщина» В.Г.Марчук.

У виступах звучала стурбованість про те, що не забезпечується в повному обсязі виконання державних гарантій соціально-економічного розвитку населених пунктів, яким надано статус гірських.

З’їзд прийняв ухвалу, в якій визначено такі основні завдання:

  1. Звернутися до Міністерства культури, мистецтва і туризму України з проханням включити Гуцульські фестивалі у перелік щорічних загальнодержавних мистецьких заходів, затвердити статут з постійно діючою та відповідним державним фінансуванням.
  2. За погодженням з Асоціацією органів місцевого самоврядування регіону «Гуцульщини»,затвердити графік проведення Гуцульських фестивалів на наступні роки: 2010 – Косів, 2011 – Верховина, 2012- Путила, 2013 – Надвірна, 2014 – Рахів, 2015 – Коломия, 2016 – Яремче, 2017 – Вижниця.
  3. Враховуючи практику проведення попередніх фестивалів, рекомендувати в майбутньому не залучати в конкурсну програму професійних, а також самодіяльних виконавців, у репертуарі яких відсутня гуцульська тематика.
  4. Сприяти, щоб роботи митців різних видів мистецтв і ремесел, які ставатимуть лауреатами, поповнювали фонди Коломийського, Косівського, Верховинського, Вижницького та інших музеїв народного мистецтва.
  5. Районним і міським товариствам «Гуцульщина», спільно з райдержадміністраціями, районними і міськими радами в кожному адміністративному центрі щорічно проводити не менше одного головного мистецького, туристичного чи спортивно-оздоровчого свята, в яких брали би участь представники з усього регіону Гуцульщини.
  6. За результатами Гуцульських фестивалів випускати збірники друкованих матеріалів, відео і аудіо касети та компакт-диски для потреб закладів культури, товариств та громадськості всього регіону Гуцульщини

Прийнято рішення про запровадження відзнак Всеукраїнського товариства «Гуцульщина». Ними будуть нагороджуватись члени товариства, які внесли і внесуть найбільший  вклад в розвиток Гуцульщини.

З’їзд одноголосно обрав головою товариства «Гуцульщина» Д.М.Ватаманюка, його заступниками від буковинської Гуцульщини - Дмитра Никифоряка, від Закарпатської Гуцульщини – Миколу Беркелу.

Після закінчення з’їзду директор Вижницького коледжу прикладного мистецтва ім.В.Ю.Шкрібляка Д.Козубовський ознайомив делегатів з роботою навчального закладу.

Голова товариства «Гуцульщина» нагородив Д.Козубовського бібліотечкою про Гуцульщину за значний вклад в розвиток гуцульського мистецтва.НАЗАД

 

 

 
     

 

 

 
   
Новини
 

27.09.2016
З початку року служба зайнятості працевлаштувала 117 учасників АТО

05.09.2016
Делегація з Вижницького району побувала на ХХІІІ Міжнародному гуцульському фестивалі та фестивалі Гуцульська бриндзя

01.09.2016
У школах району пролунав перший дзвінок!

29.08.2016
На серпневій конференції освітяни району обговорили стан справ у галузі та окреслили перспективи її розвитку

26.08.2016
У районній раді відбувся відкритий Конкурс на право оренди нерухомого майна

10.08.2016
Голову Вижницької районної ради включили до складу Правління Асоціації ОМС "Єврорегіон Карпати - Україна"

12.07.2016
У Банилові відкрили меморіальну дошку загиблим в зоні АТО землякам Івану Діяконюку та Олександру Колотило

12.07.2016
На спільному засіданні колегій райдержадміністрації та районної ради підбито підсумки виконання місцевих бюджетів району за І півріччя 2016 року та обговорено стан соціального захисту учасників АТО

11.07.2016
Відбулися засідання постійних комісій районної ради

28.06.2016
У Вижниці в останню путь провели героя Олега Косована

28.06.2016
Спільним виконанням гімну України та хвилиною мовчання за загиблими Героями розпочали відзначення у Вижниці 20-ї річниці Конституції України

24.06.2016
Рятівники Вижницького району отримали нову форму

23.06.2016
Депутатська комісія відвідала КЗ «Вашківецький центр первинної медико-санітарної допомоги»

23.06.2016
У Вижниці відбулося обговорення Схеми планування території району

16.06.2016
У районній раді засідали комісії

24.05.2016
Співчуття Вижницької районної ради з приводу загибелі учасника антитерористичної операції Віталія Крутофіста

19.05.2016
Вижниччина відзначає День вишиванки

16.05.2016
Відбулися засідання комісій районної ради

15.05.2016
Відбулись заключні змагання з волейболу Спартакіади серед депутатів районної, міських, селищної та сільських рад Вижницького району

09.05.2016
Відбулись урочистості з нагоди 71-ї річниці Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні


Архів новин
   
   
 
   
© Вижницький район
Створення сайту студія Alternati
за сприянням Вижницької районної ради: Іван Дрончук, Ігор Колотило
Хостинг зображеньhttp://xmages.net найкращий хостинг малюнків - зберігання файлів