01.03.2011. РЯТУВАЛЬНИКИ ЗАСТЕРІГАЮТЬ

На Вижниччині відбулися навчально-тренувальні збори рятувальників гірських пошуково-рятувальних загонів Державної спеціалізованої аварійно-рятувальної служби пошуку і рятування туристів МНС України. Протягом трьох днів рятувальники підвищували свою професійну майстерність, відпрацьовували навики надання першої долікарської допомоги, практикувалися у транспортуванні умовно-потерпілих на гірськолижних трасах, проводили профілактичну роботу з відпочиваючими.

Сніжна погода, що спостерігається останніми днями викликає не лише радість туристів, а й серйозне занепокоєння рятувальників. Адже подорожі саме в цей час - на початку весни є досить небезпечними. Снігові маси, що зібралися за зиму під дією тепла перенасичуються вологою, послаблюється їх зчеплення з підстилаючою поверхнею, при різких змінах температур та випадінні свіжого снігу утворюються снігові «дошки», що може призвести до сходження снігових лавин. Гірськолижні схили Вижниччини  та й загалом територія Буковина, на щастя, є цілком безпечною але на Закарпатті та сусідній Івано-Франківщині у горах щороку гинуть люди.

Дотримання елементарних порад рятувальників дозволить уникнути не лише неприємностей, а й, можливо, врятує життя необачних туристів:

1. Утримайтеся від походів у гори після сильних снігопадів та при різких змінах температури, наприклад, при раптових відлигах після морозної погоди.

2. Перед походом чи сходженням на карпатські вершини дізнайтеся телефони найближчих пунктів гірської пошуково-рятувальної служби. Поцікавтеся у них про лавинну небезпеку, погодні умови та інші особливості майбутньої подорожі. Обов’язково повідомляйте рідних, друзів та рятувальників про маршрут подорожі та терміни повернення.

3. Вирушаючи в гори, потурбуйтеся про спорядження та відповідний одяг. Долаючи лавинонебезпечні ділянки необхідно мати при собі лавинні мотузки яскравого кольору завдяки яким можна швидко відшукати людину, яка потрапила в снігову лавину.

4. При захопленні сніговою лавиною, необхідно зробити все, щоб утриматися на її поверхні (звільнитись від вантажу, намагатись рухатись вгору, рухи як при плаванні); якщо ні, то потрібно намагатися закрити обличчя курткою, щоб створити повітряну подушку.

І завжди пам’ятайте, що в разі небезпеки завжди можна звернутися за допомогою до рятувальників Державної спеціалізованої аварійно-рятувальної служби пошуку і рятування туристів.


НАЗАД

 

 

 
     

 

 

 
   
Новини
 

27.09.2016
З початку року служба зайнятості працевлаштувала 117 учасників АТО

05.09.2016
Делегація з Вижницького району побувала на ХХІІІ Міжнародному гуцульському фестивалі та фестивалі Гуцульська бриндзя

01.09.2016
У школах району пролунав перший дзвінок!

29.08.2016
На серпневій конференції освітяни району обговорили стан справ у галузі та окреслили перспективи її розвитку

26.08.2016
У районній раді відбувся відкритий Конкурс на право оренди нерухомого майна

10.08.2016
Голову Вижницької районної ради включили до складу Правління Асоціації ОМС "Єврорегіон Карпати - Україна"

12.07.2016
У Банилові відкрили меморіальну дошку загиблим в зоні АТО землякам Івану Діяконюку та Олександру Колотило

12.07.2016
На спільному засіданні колегій райдержадміністрації та районної ради підбито підсумки виконання місцевих бюджетів району за І півріччя 2016 року та обговорено стан соціального захисту учасників АТО

11.07.2016
Відбулися засідання постійних комісій районної ради

28.06.2016
У Вижниці в останню путь провели героя Олега Косована

28.06.2016
Спільним виконанням гімну України та хвилиною мовчання за загиблими Героями розпочали відзначення у Вижниці 20-ї річниці Конституції України

24.06.2016
Рятівники Вижницького району отримали нову форму

23.06.2016
Депутатська комісія відвідала КЗ «Вашківецький центр первинної медико-санітарної допомоги»

23.06.2016
У Вижниці відбулося обговорення Схеми планування території району

16.06.2016
У районній раді засідали комісії

24.05.2016
Співчуття Вижницької районної ради з приводу загибелі учасника антитерористичної операції Віталія Крутофіста

19.05.2016
Вижниччина відзначає День вишиванки

16.05.2016
Відбулися засідання комісій районної ради

15.05.2016
Відбулись заключні змагання з волейболу Спартакіади серед депутатів районної, міських, селищної та сільських рад Вижницького району

09.05.2016
Відбулись урочистості з нагоди 71-ї річниці Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні


Архів новин
   
   
 
   
© Вижницький район
Створення сайту студія Alternati
за сприянням Вижницької районної ради: Іван Дрончук, Ігор Колотило
Хостинг зображеньhttp://xmages.net найкращий хостинг малюнків - зберігання файлів